Pociąg Kraków – Split. Rozkład jazdy, bilety i ceny

Podziel się z innymi

Pociąg Kraków – Split? Na tę wiadomości czekaliśmy bardzo długo! Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku na wakacje do Chorwacji będziemy mogli pojechać pociągiem relacji Kraków – Split. Urząd Transportu Kolejowego wydał czeskiemu przewoźnikowi kolejowemu zgodę na dostęp do polskiego odcinka torów. Decyzja ta była niezbędna do realizacji połączeń pomiędzy Krakowem, a Splitem i Rijeką.

Czeski przewoźnik RegioJest zapowiedział, że w najbliższym czasie planuje uruchomić systematyczne połączenie kolejowe pomiędzy stolicą małopolski, a Splitem. W tym celu zwrócił się do prezesa UTK o wydanie zgody na korzystanie z polskiej infrastruktury kolejowej.

Pociąg Kraków – Split rozkład jazdy

Znamy już prawdopodobny rozkład jazdy pociągu relacji Kraków – Split. Skład wyruszy z Krakowa o 15.30 i swój bieg skończy po 21 godzinach.  Zatrzyma się w Katowicach (16.28), Tychach (16.48), Rybniku (17.14) i Wodzisławiu Śląskim (17.29). Z kolei w Czechach podróżni będą mogli do niego wsiąść w Ostrawie i Otrokowicach. Następne stacje to: Wiedeń, Zagrzeb i Ogulin. Stamtąd część wagonów pojedzie do Rijeki (8.36), a część do Splitu (12:21). Turyści chcący wrócić składem do Krakowa rozpoczną podróż w Splicie o 15.30 lub w Rijece o 18.35. Czeski przewoźnik RetroJet zamierza realizować połączenia z Polski we wtorki, piątki i niedziele, a połączenia powrotne w środy, soboty i poniedziałki od 15 czerwca.

Wspieraj niezależne dziennikarstwo i pomóż mi w dalszym rozwoju portalu i programu, w którym rozmawiam z wyjątkowymi osobowościami ze świata polityki, sztuki, muzyki i show-bizzu. To moja praca, a jej kontynuowanie będzie możliwe jedynie dzięki Twojemu bezcennemu wsparciu i zaangażowaniu. Dziękuję!

Pociąg Kraków Split: bilety i ceny

Ceny biletów na połączenie kolejowe z Krakowa do Splitu jeszcze nie są znane. Możemy za do domniemywać, że będą one oscylowały w granicach pomiędzy 200, a 250 złotych, ponieważ nieco mniej, bo 150 złotych należało zapłacić za bilet z Pragi do Splitu. Zainteresowanie pasażerów było tak duże, że przewoźnik musiał znaleźć dodatkowy skład.

Pociąg z Polski do Chorwacji jeszcze w tym roku?

Nie wiadomo jeszcze czy pociągiem z Polski do Chorwacji pojedziemy jeszcze w tym roku. Wszystko zależy od znalezienia miejsca w rozkładzie jazdy dla nowego składu RegioJet, a jest to w chwili obecnej bardzo trudne.

My będziemy teraz na pewno w standardowym trybie, na wiosnę, wnioski o dostęp do infrastruktury w tych państwach składać, ale będzie to połączenie na rok 2023.

– mówi Michał Plaza.