Wielki protest AgroUnii. Rolnicy znów zablokowali Warszawę

Podziel się z innymi

Kolejny wielki protest AgroUnii. Rolnicy znów zablokowali Warszawę manifestując na głównych ulicach stolicy. Zgodnie z pierwotnymi założeniami Michała Kołodziejczaka 200 ciągników miało wjechać do Warszawy. te zostały jednak zablokowane na ulicy Kasprzaka. Rolnicy autobusami przemieścili się w okolicę Pałacu Kultury i tu rozpoczęli swój protest.

Nie damy się zabić w ciszy!

„Nie damy się zabić w ciszy!” – skandował wraz z rolnikami lider AgroUnii Michał Kołodziejczak. Jego słowa skierowane były do premiera Mateusza Morawieckiego, który nie spotkał się z protestującymi. Manifestacja zakończyła się pod Kancelarią Premiera. Z budynku do rolników wyszedł jedynie oddelegowany urzędnik.

To wyraz lekceważenia rolników. Tak się traktuje ludzi ciężkiej pracy. Nie możemy sprzedawać korporacjom, wielkim sieciom handlowym warzyw, owoców i mięsa poniżej kosztów produkcji. To trzeba zatrzymać! Koniec z wyzyskiem nas, ludzi ciężkiej pracy. To dziś, tutaj na ulicach Warszawy jest prawdziwa opozycja, która ma siłę i energię, by zmieniać Polskę.

mówił Michał Kołodziejczak

Wielki protest AgroUnii – Michał Kołodziejczak apeluje do premiera

Wielki protest AgroUnii miał zwrócić uwagę premiera na problemy, z którymi od lat borykają się rolnicy. Podczas manifestacji Michał Kołodziejczak wielokrotnie apelował o rzeczową rozmowę na istotne, z punktu widzenia rolników, tematy. Co mówił lider AgroUnii? Zapraszamy do obejrzenia materiałów video.

Protest AgroUnii – czego dotyczy?

Czego dotyczy wielki protest AgroUnii? Rolnicy wyszli na ulice pod wspólnym hasłem „Godna płaca za ciężką pracę”. W ten sposób usiłują zwrócić uwagę na ciężką i skomplikowaną sytuacje producentów na polskiej wsi. Chodzi o notoryczne zaniżanie cen surowców w tzw. skupie. Protestujący walczą o pomoc państwa poprzez wprowadzenie systemowych rozwiązań.

One thought on “Wielki protest AgroUnii. Rolnicy znów zablokowali Warszawę

Możliwość komentowania została wyłączona.